top of page
  • Zdjęcie autoraGrzegorz Antos

CHARYTATYWNY MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Zaktualizowano: 7 lut 2019

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy oraz Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy zorganizowały dnia 10 czerwca 2018 roku piknik rodzinny z okazji „Dnia Spółdzielczości Bankowej”. Patronami tej imprezy była OSP Brzeźnica oraz Parafia NSPJ w Brzeźnicy. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Brzeźnica.

Oficjalne otwarcie nastąpiło o 15.00 ale godzinę wcześniej rozpoczął się już Turniej Piłki Nożnej. Pomysłodawcą tej imprezy był ksiądz Patryk. To on zaprosił strażaków do współpracy w organizacji meczu piłkarskiego rozegranym pomiędzy księżmi a strażakami. W czasie trwania pikniku przeprowadzona została zbiórka charytatywna „Buduj razem z nami!” organizowana przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach.

W pierwszym meczu rozgrywanym na orliku rywalizowali między sobą w grupie wiekowej 10-12 lat ministranci i druhowie MDP OSP Brzeźnica i MDP OSP Brzezinka. W kolejnym spotkali się w grupie wiekowej 13-16 lat lektorzy i druhowie MDP OSP Brzeźnica i MDP OSP Brzezinka. Nad prawidłowym przebiegiem tych spotkań czuwał sędzia Adam Kutermak, a w komentatora sportowego wcielił się Mateusz Żukowski.

Jednak najwięcej emocji dostarczył kibicom mecz w którym strażacy zmierzyli się z księżmi. Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się prezentacja zawodników, wymiana proporczyków i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Punktualnie o 16.00 gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Piłkarze wsparci dopingiem swoich kibiców przez pierwsze dziesięć minut grali w swoich służbowych „strojach”. Strażacy ubrani w mundury i hełmach na głowie a księża w sutannach.

Na trybunach wśród kibiców panowała wspaniała atmosfera i świetny nastrój.

Zespół czirliderek złożony z sióstr zakonnych jak było do przewidzenia kibicował po „linii służbowej” księżom. Strażakom też kibicowały czirliderki którymi były ich żony.

O ile początek meczu był wyrównany to po zdjęciu sutanny zaznaczyła się lekka przewaga księży. Strzelenie przez nich pierwszego gola było tylko kwestia czasu. Wynik do przerwy 3:1 dla księży.

W drugiej połowie księża przejęli całkowicie inicjatywę na boisku i posypały się kolejne gole. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy był wynik 8:2 dla księży.

W założeniach przedmeczowych ustalono że bez względu na wynik meczu wszyscy zawodnicy po jego zakończeniu będą egzekwować rzuty karne. Strzelać będą na bramkę w której staną trzy siostry zakonne w składzie: siostra Julita, Renata i Teresa.

Zawodnicy strzelali na przemian a ten kto nie zdobył gola był zobowiązany wrzucić do puszki dowolny banknot. Nie dziwi więc że żadnemu piłkarzowi nie udało się zdobyć gola.

Po nierozstrzygniętych rzutach karnych kapitanowie obydwóch drużyn zdecydowali o dodatkowych karnych. Pięciu zawodników z każdej z drużyn strzelało naprzemiennie bramkarzowi przeciwnika. W drugiej turze karnych lepsi okazali się strażacy wygrywając 4:3. Wręczenie okazałych pucharów ufundowanych przez księdza Patryka zwycięskim drużynom w swoich grupach wiekowych zakończyły zmagania piłkarzy w pierwszym turnieju piłki nożnej pomiędzy księżmi z służbą liturgiczną a strażakami OSP Brzeźnica.